‘Paqe’ në pjesën e parë mes Ballkanit dhe Feronikelit

16:48 | 3 Qershor 2020

Ka përfunduar pjesa e parë mes Ballkanit dhe Feronikelit me rezultat të barabartë 0 – 0, ndeshje e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës.

Gjatë pjesës së parë dy skuadrat ishin në top formë, derisa mysafirët u treguan më të rrezikshëm në fillim të ndeshjes, shkruan portali arbresh.info.

Kishte shumë raste nga të dyja skuadrat, mirëpo nuk arritën t’i konkretizojnë rastet.

Ajo që u vërejt ishte kartoni i Ismet Munishit, i cili reagoi ashpër pasi gjyqtari i katër ndërpreu ndeshjen kur u lëndua lojtari i Feronikelit, Harmon.

Kjo bëri që arbitri Visar Kastrati, ta ndëshkoi me karton të verdhë, shkaku i protestave.

Pritet të shihet gjatë pjesës së dytë, nëse ndonjëra skuadër do arrijtë të gjejë rrugën drejt golit./arbresh.info.